Instalacje fotowoltaiczne dla branży spożywczej
Dzięki fotowoltaice obniżysz koszty prowadzenia firmy
Wśród setek realizacji OZE Biomar mamy także przykłady instalacji fotowoltaicznych dla firm z branży spożywczej. Korzystanie z energii odnawialnej daje możliwość obniżenia kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Z takiej możliwości chętnie korzystają firmy wytwarzające produkty spożywcze, często wymagające energochłonnych urządzeń do pieczenia lub urządzeń chłodniczych. Wytwarzanie energii elektrycznej z własnej instalacji fotowoltaicznej daje gwarancję niższych rachunków za prąd. Duże oszczędności na rachunkach za wciąż drożejący prąd sprawią, że inwestycja we własną elektrownię szybko się zwróci.
AJ Food - fotowoltaika dla gastronomii
Korzystanie z odnawialnych źródeł energii doskonale wpisuje się w filozofię firmy AJ Food z Lęborka, z branży gastronomicznej - segmentu HoReCa. Firma stawia na ekologiczne rozwiązania, a jej produkty są przyjazne środowisku. Na dachu nowoczesnego magazynu firmy, przeznaczonego pod obrót płatkami ziemniaczanymi, na terenie lęborskiej strefy ekonomicznej zrealizowaliśmy montaż instalacji fotowoltaicznej. Fotowoltaika o łącznej mocy 46,7 kWp to oszczędność dla firmy dzięki zdecydowanie niższym kosztom produkcji. Firma i jej produkty są bardziej konkurencyjne, a zmniejszona emisja CO2 do atmosfery przyczynia się do poprawy jakości powietrza i zmniejsza ślad węglowy. Dzieki tej instalacji do atmosfery nie przedostanie się 40 ton CO2 w skali roku.
Promlecz - fotowoltaika dla zakładów mleczarskich
Zakład Mleczarski Promlecz to jedna z najbardziej wymagających realizacji w portfolio OZE Biomar. Fabryka firmy znajduje się w Robakowie, które położone jest w centralnej części województwa kujawsko-pomorskiego, a co ważniejsze: na pograniczu Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, objętych programem Natura 2000.
Lokalizacja sama nasuwa poszukiwanie rozwiązań, które w jak najmniejszym stopniu będą ingerowały w naturalne środowisko. Farma fotowoltaiczna o mocy 400 kWp posadowiona na gruncie, którą zrealizowaliśmy, to już kolejny projekt, który jako OZE Biomar tworzymy wspólnie z firmą z Robakowa. Z początkiem 2017 roku zakład Promlecz postawił na mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy 39,82 kWp. W następnej kolejności, po uzyskaniu zgód budowlanych, zrealizował farmę fotowoltaiczną - która wytwarza ok. 400 MWh energii rocznie. W planach jest również realizacja 3 etapu inwestycji, polegającej na powiększeniu mocy do 2,5 MWp. Do budowy farmy fotowoltaicznej użyliśmy 1176 modułów fotowoltaicznych JA Solar oraz falowników marki Huawei.
Dzięki usłudze odkupu energii elektrycznej od OZE Biomar, całość nadwyżek energii wyprodukowanej z farmy fotowoltaicznej można odsprzedać w bardzo korzystnej cenie, zawsze wyższej niż średnia cena kwartalna na rynku konkurencyjnym, publikowana przez Prezesa URE, którą definiuje Ustawa OZE.
Sawex Foods - fotowoltaika na zakładzie produkcyjnym
Kolejny klient, który wybrał OZE Biomar to firma Sawex Foods Sp. z o.o. Firma produkuje wyroby z kasz, zbóż, grochu, ryżu czy fasoli, a wśród jej produktów znajdują się również płatki śniadaniowe, makarony czy pieczywa.
Sawex Foods istnieje na rynku od wielu lat i jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła do sprzedaży ryż w saszetkach do gotowania, co obecnie stało się standardem również u innych producentów. Dodatkowo ważny segment portfolio spółki stanowią produkty bio i ekologiczne. Przejście na odnawialne źródła energii należącego do przedsiębiorstwa zakładu w Kościerzynie wpisuje się więc idealnie w ten trend zrównoważonego rozwoju marki.
Rozliczający się dotychczas w grupie taryfowej B zakład szukał oszczędności, które pozwolą na optymalizację kosztów. Remedium okazała się zaproponowana i wykonana przez nas instalacja o łącznej mocy 14,63 kWp. Firma decyzję o montażu fotowoltaiki podjęła jeszcze przed największą falą podwyżek, ponieważ montaż instalacji zakończyliśmy w lutym 2022 r.
Dzięki temu była ona gotowa przed wysokim sezonem wiosenno-letnim, a właściciele spółki mogli ze spokojem obserwować wzrosty cen rynkowych – które w tym momencie przestały dotyczyć ich w takim stopniu, w jakim dotyczą innym firm. Przejście na energię słoneczną sprawiło również, że emisja CO2 w okolicy została zmniejszona o ponad 7 ton roczni
Piekarnia LANGE - fotowoltaika dla piekarni
Na wszystkich budynkach należących do piekarni LANGE z Boleszewa zamontowaliśmy łącznie 2 zestawy paneli fotowoltaicznych o mocy 49,67 kWp. Pierwsza, mniejsza instalacja umieszczona została na budynku mieszkalnym, a druga - większa - o mocy 30 kWp powstała na dachu budynku piekarni. Zmiana źródła zasilania na ekologiczny tylko w tej firmie, obniży emisję CO2 do atmosfery o ponad 28 ton rocznie!
Umów spotkanie z doradcą energetycznym
Korzyści z inwestycji w fotowoltaikę
Co może zyskać Twoja firma?
OBNIŻENIE KOSZTÓW PRODUKCJIPrzez znaczące zminimalizowanie wydatków na zakup energii elektrycznej ograniczysz koszty produkcji. Jeszcze kilka miesięcy temu informowaliśmy, że ceny z końca 2021 r. (w granicach 400-500 zł/1MWh) były dwukrotnym wzrostem w stosunku do tych z tego samego okresu 2020 r. Obecnie obserwujemy już ponad pięciokrotną podwyżkę cen w ciągu niespełna dwóch lat, co wkrótce bezpośrednio przełoży się na ceny energii elektrycznej dla klienta końcowego. Najbardziej dotkliwie podwyżki cen odczują przedsiębiorcy. 26 sierpnia 2022 r. hurtowa cena energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii [TGE S.A.] wyniosła aż 2547,10 zł netto/MWh. Rok temu, 26 sierpnia 2021 kształtowała się w granicach 373,30 zł/MWh. Jest to rekordowy ponad 682% wzrost! Drożejąca energia pochodząca z węgla, szalejąca inflacja i niepewna sytuacja geopolityczna sprawiają, że kolejne miesiące najprawdopodobniej przyniosą następne podwyżki. W świetle powyższego, skutecznym sposobem na zabezpieczenie się przed nimi jest przejście na własną, tanią i ekologiczną energię słoneczną. Fotowoltaika to rozwiązanie, które poprawi jakość powietrza w kraju, a także pozwoli przedsiębiorcom na znaczne oszczędności! |
POPRAWA KONKURENCYJNOŚCIInstalacja fotowoltaiczna zamontowana na dachu firmy lub gruncie jest skutecznym sposobem zachowania konkurencyjności przedsiębiorstwa na krajowym i europejskim rynku. Niższe koszty produkcji wyrobów to większa szansa przedsiębiorstwa na uzyskanie trwałej przewagi konkurencyjnej i zdobycie większego udziału w rynku. Własna energia elektryczna wyprodukowana z instalacji PV zostanie wykorzystana do zasilenia urzędzeń w firmie oraz pozwoli zmniejszyć wolumen energii, który trzeba będzie dokupić od obecnego sprzedawcy |
|
POPRAWA WIZERUNKU FIRMYFotowoltaika to również skuteczny sposób na ograniczenie negatywnego wpływu procesów produkcyjnych na środowisko naturalne poprzez zmniejszenie emiscji CO2 do atmosfery. Poprzez ekologiczne działania na rzecz środowiska wpływasz pozytywnie na postrzeganie Twojej firmy. Dobry PR firmy to także większa szansa na pozyskanie nowych partnerów i klientów oraz zwiększenie obrotów. Decydując się na inwestycję w fotowoltaikę od OZE-Biomar otrzymasz Certyfikat EKO-Firmy, informujący o pochodzeniu prądu z odnawialnego źródła energii! Przełącz swój biznes na zieloną energię! |